10 výhod, ktoré prinesie menopauza do života každej ženy

O menopauze väčšinou počúvame ako o období plnom problémov a nepríjemností. Nemusí to byť pravda. Skúste to vziať z lepšej stránky. Predovšetkým preto, lebo seriózna vedecká štúdia vo Švédsku preukázala, že ženy, ktoré k menopauze zaujali negatívny postoj, sa nakoniec problematického priebehu naozaj dočkali.
A naopak: len slabé alebo vôbec žiadne ťažkosti mali tie, ktoré prijímali vlastné klimaktérium s ústretovosťou a rešpektom. Menopauza je v skutočnosti prirodzenou etapou, ktorá ukazuje, že všetko v živote ide tak, ako má.
Obdobie pokoja a spokojnosti
Klimaktérium sa môže dokonca stať jedným z najkrajších období, keď sú ženy najspokojnejšie. Mnohé z nich dokonca vítajú prechod s radosťou. Tie, ktoré celý život trápili migrény či iné bolesti vrátane menštruačných alebo pri styku, si doslova vydýchnu.
V menopauze, keď sa skončí menštruačný cyklus, sa zrazu cítia ako vyslobodené a začínajú sa viac tešiť aj z partnerského milostného života. Tým skôr, že rôzne sprievodné ťažkosti ľahko odstráni vhodná terapia – či už hormonálna, alebo prírodná bylinková.
Najsexi je mozog!
Na základe rozsiahlej ankety medzi českými ženami vo veku 49 až 55 rokov, keď menopauza nastáva najčastejšie, sme pre vás vybrali 10 najčastejších dôvodov, prečo brať prechod pozitívne.
1. Zbavíte sa ťažkostí s PMS (predmenštruačný syndróm), ktorý spôsobuje výkyvy nálad, podráždenosť, bolesti a celkové nepohodlie zhruba týždeň pred nástupom menštruácie.
2. Obvykle zmiznú migrény, pretože ich spôsobovali hormonálne výkyvy.
3. Nebudú vás trápiť bolesti pri styku, ktoré nejakým spôsobom súviseli s menštruačným cyklom.
4. Dovolenku aj iné aktivity si budete môcť plánovať bez obmedzenia.
5. Sex už nebude ovplyvnený strachom z otehotnenia.
6. Ušetríte za antikoncepciu.
7. Ušetríte za hygienické potreby, čo každý mesiac predstavuje dosť významnú položku.
8. Váš život sa upokojí, prestane sa točiť okolo hormonálneho cyklu.
9. Menopauza zvyčajne prichádza vo veku, keď ubúda povinností, napríklad okolo detí, takže budete mať viac času na seba a svoje záľuby.
10. S celkovým upokojením prichádza vyrovnanosť, zmúdrenie a väčšie pochopenie pre druhých i samého seba.
Ak sa dokážete „naprogramovať“ na pozitívny postoj k novému cyklu života, vaše telo sa prispôsobí a budete mať stále sexappeal. Viete predsa, že na každom človeku je najsexi práve mozog!

Generálny partner projektu

aspen-logo-slovakia