Liečba menopauzy sa môže začať v sexshope

Bojíte sa kašľať, smiať sa, kýchať alebo mať sex, že „neudržíte“? Únik moču po štyridsiatke postihuje každú štvrtú ženu a po menopauze sa toto číslo ešte zvyšuje.
Počas klimaktéria sa hladina ženských hormónov znižuje a svaly panvového dna sa uvoľňujú. Liečba na ich posilnenie sa môže začať aj v sexshope!
Nebojte sa poradiť
Na posilnenie svalov panvového dna sa môžu použiť vaginálne guľôčky. Dávno to nie sú len erotické pomôcky, ktoré pomáhajú sexuálnemu vzrušeniu a uspokojeniu. Pretože sú liečebným prostriedkom, môžete ich kúpiť v drogériách, zdravotníckych potrebách, alebo dokonca v lekárni. Rovnako preukázateľné účinky na zdravie majú aj tzv. Venušine guľôčky, ktoré sa dajú kúpiť v sexshope. Je lepšie neobjednávať ich cez internet, ale konzultovať priamo v obchode.
Existujú rôzne varianty, ktoré sú vhodné pre rôzne ženy. Jeden druh je určený na obdobie krátko po pôrode, ďalej existujú klasické guľôčky pre ostatné. Líšia sa však svojou hmotnosťou od ľahších verzií približne s 20 gramami až po tie najťažšie, ktoré majú až 40 gramov. Čím ťažšie je cvičenie, tým je účinnejšie.
Ako sa s guľôčkami cvičí?
Ide o dve duté plastové guľôčky s rôznymi priemermi (2 až 4 cm), v ktorých sú ukryté ešte ďalšie, menšie a obvykle ťažšie. Vkladajú sa do vagíny a žena ich tam musí udržať.
To sa dá dosiahnuť stlačením pri zapojení príslušnej svalovej skupiny, ktorú obvykle príliš často nepoužívame. Netreba sa však báť, že vypadnú. Pohyb guľôčok vnútri tela spôsobuje miernu vibráciu a príjemnú masáž. To stimuluje a posilňuje vnútorné svaly, takže dochádza k ich posilneniu.
Použitie Venušiných guľôčok nie je obmedzené vekom alebo fyzickým stavom. Taktiež nie sú viditeľné, takže ich môžete nosiť pri bežných denných aktivitách, ale aj pri športe. Pocit „kĺzania“ pri nosení je pritom žiaduci.
Zabudnite na menopauzu!
Sú vyrobené zo 100 % silikónu, aby sa zabránilo alergickej reakcii. V erotických predajniach sú o niečo drahšie, ale môžete ich kúpiť aj ako zdravotnícku pomôcku za cenu od 10 do 30 eur. Použitie Venušiných guľôčok je pri posilňovaní svalov panvového dna alternatívou, ale aj doplnkovou aktivitou ku Kegelovým cvikom.
Pravidelné cvičenie raz denne tridsať minút nielenže zabráni inkontinencii, ale zlepší aj ďalšie sprievodné prejavy menopauzy, ako je bolesť pri sexe, ktorá spôsobuje nezáujem o pohlavný styk, prípadne neschopnosť dosiahnuť orgazmus.
Zosilnené svaly panvového dna tiež zlepšujú stabilitu celého tela. Okrem prevencie a liečby inkontinencie tak vaginálne guľôčky napomáhajú správnemu držaniu tela, ktoré aspoň na pohľad vylepší postavu a navyše preukázateľne zlepšuje náladu. Na ťažkosti s menopauzou si ani nespomeniete!

Generálny partner projektu

aspen-logo-slovakia