Koncentrácia, stres

0
Karla (anonymous)

Veľmi by som sa pána doktora chcela opýtať na názor ohľadne koncentrácie a zvládanie stresu v menopauze. Posledných pár týždňov na sebe pozorujem veľkú roztržitosť, rýchlo sa dostanem do stresu, začnem sa potiť. Nikdy som také problémy nemala, stres som vždy zvládala v pohode. Mám 55 rokov, už som v prechode, kamarátka mi poradila prípravok Sarapis. Užívam ho už 4. týždeň ale zatiaľ bez valného účinku. Mám vymeniť preparát alebo radšej ešte počkať či sa účinok dostaví neskoršie?

Ďakujem, Karla

  0

  Dobrý deň!

  Obdobie prechodu prežívajú rôzne ženy rôzne, niektoré nemajú žiadne ťažkosti, len prestanú menštruovať, iné majú celú škálu ťažkostí, možno ich rozdeliť do troch skupín: 1. klimakterický syndróm: návaly tepla, potenie, depresívne stavy, búšenie srdca, podráždenosť, 2. metabolický postmenopauzálny syndróm: zmeny metabolizmu tukov a kostí a 3. organický postmenopauzálny syndróm: suchosť pošvy, stenčenie kože, inkontinencia moču.... Existujú rôzne pohľady na riešenie obdobia menopauzy, každopádne je vždy potrebné zvážiť ťažkosti a možnosti liečby u každej pacientky individuálne. Existuje pomerne veľké množstvo podporných voľnopredajných preparátov určených pre ženy v (peri-)menopauze, pre zjednodušenie ich možno rozdeliť na prípravky s obsahom sóje (napr. aj Vami uvedený prípravok) a ostatné prípravky bez obsahu sóje. Ak sa účinok prípravku neprejaví ani po 4 týždňoch, jeho ďalšie užívanie už nepovažujem za zmysluplné, odporúčal by som Vám konzultovať stav s Vašim gynekológom (v. aj v rámci preventívnej gynekologickej prehliadky), zhodnotiť všetky príznaky a riziká menopauzy, vylúčiť ev. iné príčiny ťažkostí a na základe toho zvážiť možnosti liečby nehormonálnymi alebo hormonálnymi preparátmi.

  MUDr. Danys

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie2376 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia