Koncentrácia v menopauze

0
Katarína, Martin (anonymous)

Dobrý deň, mám 55 rokov a mám také tie klasické problémy v menopauze. Chcela by som sa pána doktora opýtať, či majú jeho pacientky aj problém s koncentráciou? Mne sa za posledný mesiac často stáva, že akoby stratím na sekundu-dve vedomie a nemôžem si spomenúť, čo som robila pred chvíľkou. Nedokážem to úplne opísať, ale vzhľadom k tomu, že vykonávam povolanie učiteľky v materskej škole, začína ma táto situácia trošku trápiť.

  0
  Anonymous

  Pekný deň!

  Medzi časté problémy v prechode patria mimo iné aj psychické problémy (zmeny nálad, znížená schopnosť koncentrácie, alebo znížená rozhodnosť). Tieto veci sú bežné. Ak ale skutočne trpíte dezorientáciou (strata orientácie v mieste alebo v čase) tak je určite vhodné navštíviť Vášho praktického lekára pre vylúčenie inej príčiny týchto problémov.

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1849 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia