Lokálne hormóny

0
Anna, Michalovce (anonymous)

Dobrý deň pán doktor,

Chcela by som sa Vás opýtať. Zvažujem, že začnem používať lokálnu aplikáciu prípravku s estrogénom kvôli opakujúcim sa infekciám. Určite vstúpi aj nejaká dávka hormónov do krvi. Mám sa niečoho obávať? Je dlhodobé užívanie bezpečné?

Ďakujem!

  0
  Peter Cihovsky (anonymous)

  dakujnem Vam mily doktroko !

   0

   Dobrý deň,

   Opakujúce sa lokálne infekcie sú najpravdepodobnejšie zapríčinené poruchou bunkovej imunity človeka, alebo poruchou metabolizmu cukru. Lokálnu aplikáciu estrogénov je treba seriózne zvážiť, nakoľko dávky môžu stimulovať spádové tkanivá k nadmernej -  nežiadúcej odpovedi. Váš ošetrujúci lekár zváži Váš stav, zhodnotí riziko výskytu rakoviny vo Vašej rodine a rozhodne sa o jeho potrebe zaradenia do liečby. Rozhodne sa neliečte sama!

   Dr. Hrúzik

    Pridať obrázok pridať link na obrázok

    Štatistiky

    • Aktívny
    • Zobrazenie1894 krat
    • Odpovedi2 odpovedi
    Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
    Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
    Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
    Question and answer is powered by AnsPress

    Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

    V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

    Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

    Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

    www.gyndanys.sk

    Generálny partner projektu

    aspen-logo-slovakia