Nadmerné priberanie

0
Radka (anonymous)

Pán doktor, mám 55 rokov a samozrejme som už nejakú dobu v prechode. Všetko ostatné, čo k tomu patrí je v poriadku a dajako sa s tým vyrovnávam. Chcem sa ale opýtať, už druhý rok ma trápi neprimerané priberanie. Jem stále tak isto už asi 30 rokov a nejde mi do hlavy, že som začala tak veľmi priberať. Za posledný rok som pribrala 6 kilo, celkovo od tej doby čo to pozorujem mi pribudlo 13 kilo. Zvažujem, že sa obrátim na nejakú diabetológiu alebo sa radšej nechať vyšetriť najskôr u mojej gynekologičky? Chápte ma, že sa najskôr pýtam anonymne, lebo mi je jasné, že ma všade budú podozrievať, že za priberanie si môžem sama. Skutočne sa ale moje stravovacie návyky za 30 rokov nezmenili.

  0

  Dobrý deň,

  prechod v ženskom organizme je charakterizovaný a definovaný. Pri ukončení činnosti vaječníkov sa do popredia dostanú mužské hormóny, ktoré boli dovtedy s nimi v rovnováhe a pomáhali si. Ostali samé a pripisuje sa im väčšina príznakov prechodu. Patrí k nim vypadanie vlasov, nadváha, ochlpenie a ostatné príznaky. Takže Vaša nadváha je rozhodne najskôr prejavom prechodu! Poraďte sa s Vašim gynekológom. Som si istý, že sa nájde riešenie.

   

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie3080 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia