nástup menopauzy

0
Evka (anonymous)

Dobrý deň,

pán doktor, je termín nástupu menopauzy "dedičný"? Čiže, ak matke prišla menopauza neskôr, podobne na tom bude aj jej dcéra?

Ďakujem.

  0

  Pekný deň, v praxi pozorujeme zhodnosť nástupu menopauzy v ženskom pokolení asi v 75%. Samozrejme, že rozptyl je individuálny tak isto, ako mnohé iné zdravotné prejavy.  Nedá sa to vypočítať, ani sľúbiť.¨

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1557 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia