Nepravidelná menštruácia

0
Klaudia (anonymous)

Pán doktor, mám 46 rokov a nepravidelnú menštruáciu (silnú, bolestivú a dlhšie trvajúcu). Nutné je podotknúť, že nemám stáleho partnera a preto ma nepravidelnosť menštruácie veľmi obťažuje. Inak žiadne iné problémy nemám. Antikoncepciu som nikdy nebrala. Čo by ste mi odporučil Vy? Ďakujem!

  0

  Dobrý deň pani Klaudia!

  Otehotnenie vo Vašom veku je vysoko nepravdepodobné. Nepravidelná menštruácia je pravdepodobne prejavom nastupujúceho  prechodu. Hormonálnu antikoncepciu po 40 rokoch už neodporúčame. Pri nestálom partnerovi je najpraktickejšie použitie kondómu ako antikoncepcie.

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie2415 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia