Otázka na nespavosť

0
Anna, Pezinok (anonymous)

Pán doktor, chcela by som vedieť, čo by ste Vy svojej pacientke odporučil na strašnú nespavosť. Mám 49 rokov, také tie príznaky ako sa opisujú mám iba minimálne. Nespavosť ma však veľmi trápi. Spím najviac 3 hodiny za noc. Nikdy som také problémy nemala. Trvá to už viac ako mesiac. Pomôže mi môj gynekológ, alebo na koho sa obrátiť?

  0

  Dobrý deň,

  nespavosť v období menopauzy je jedným z mnohých jej prejavov. Pokiaľ ide o samostatný  jav – liečbu môžete riešiť so svojim obvodným lekárom užívaním bežných liekov  - hypnotík – na navodenie spánku. Pokiaľ by neboli dostatočne účinné, vyžadujúce silnejšiu účinnosť -konzultujeme s psychiatrom. Pokiaľ ide o nespavosť, kombinovanú s inými menopauzálnymi prejavmi,  je na mieste gynekológ s poskytnutím náhradnej hormonálnej  liečby na preklenutie uvedených ťažkostí  na obdobie približne do jedného roku.

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1917 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia