Otázka na prechod

0
Emília K. (anonymous)

Pekný deň pán doktor!

Úprimne na začiatok napíšem, že sa hanbím opýtať svojho gynekológa. Gynekológ, ku ktorému som chodila 20 rokov ukončil ordináciu a ja som bola nútená sa preobjednať k výrazne mladšiemu lekárovi a nemám odvahu tam ísť. Už pol roka pociťujem suchosť a pálenie, ale najviac ma obťažuje časté močenie. Mám 50 rokov. Ako tieto príznaky zmierniť?

  0

  Dobrý deň,

  Gynekologické vyšetrenie je hodnotené ako najsúkromnejšie vyšetrenie v medicíne. Zahrňuje obrovské množstvo rôznych aspektov, rozhodnutí, vlastných pocitov, atď. Hanba z vyšetrenia u mladšieho lekára, nastupujúcim po staršom kolegovi, je prirodzená a očakávaná.  Ak by sa Vám podarilo preklenúť uvedený aspekt - pravdepodobne sa Vám dostane do úvahy i množstvo nových diagnostických metód a možnosti novších operačných postupov. V opačnom  prípade máte legálnu možnosť  zmeny ošetrujúceho gynekológa z vlastnej voľby na iného – Vami vybraného lekára - ženského špecialistu. Návrh na zmiernenie Vami  uvedených ťažkostí je v náplni ženského špecialistu po Vašom vyšetrení u neho.

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1978 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia