Urologické problémy

0
Etela K. (anonymous)

Dobrý deň prajem.

Mala by som otázku. Mám 53 rokov a mám problém s únikom moču aj 2x denne. Stačí si len kýchnuť, už sa bojím aj zasmiať. Pomohla by mi prosím liečba za pomoci hormónov?

Ďakujem.

  0

  Dobrý deň!

  Vami uvedené ťažkosti sú spôsobené postupným ochabovaním svalového tonusu panvového dna. Jeho stav je určovaný Vašou individuálnou predispozíciou – počtom pôrodov, vašou telesnou váhou a životným štýlom. Zhodnotenie stavu poskytujú špecializované ambulancie pre gynekologickú urológiu. Hormonálna liečba samostatne nie je považovaná za spoľahlivo riešiacu uvedené ťažkosti.

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1889 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia