Zmiernenie osteoporózy

0
Ivanka (anonymous)

Pozdravujem pána doktora a chcem sa opýtať. Mojím hlavným problémom v menopauze je osteoporóza. Všetko ostatné je celkom zvládnutelné. Mám 53 rokov a mám už zlomený stavec. Poradil by ste mi ako gynekológ niečo na zmiernenie tohto problému? Začala som cvičiť a mám aj kvapky s vitamínom D.

Ďakujem!

  0
  Dr. Hrúzik (anonymous)

  Osteoporóza (rednutie kostí) je jednou z možných dlhodobých zmien spojených s menopauzou. Prevencia, o ktorej píšete (cvičenie, vit. D) je určite vhodná. Doplňte ju ešte o vápnik (mliečne výrobky, potravinové doplnky) a hlavne nefajčiť! Dôležitú úlohu hrajú aj estrogény, ktoré preukázateľne zabraňujú strate kostnej hmoty. U žien s rizikovými faktormi pre vznik, či priebeh osteoporózy je vhodné všetko konzultovať so svojím gynekológom, ktorý môže včas nasadiť hormonálnu liečbu, či už ako prevenciu alebo ako liečbu problému rednutia kostí.

  Dr. Hrúzik

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1774 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia