Zväčšenie poprsia po menopauze

0
Alžbeta, Košice (anonymous)

Pán doktor,

Po prechode sa mi výrazne zväčšili prsia. Je to paradox, lebo som vždy pred menopauzou po veľký prsiach túžila. Teraz mám ale výrazné bolesti chrbta, niekedy aj bolesti hlavy. Tlmím to len liekmi proti bolesti. Môžu mi hormóny v tomto ohľade nejako pomôcť? Vyrovnať hladinu hormónov?

  0

  Vážená pani užívateľka,

  V prechode zväčšenie objemu Vašich prsníkov je skôr raritou, všeobecne platí, že objem a tenzia prsníkového tkaniva v oblasti menopauzy klesá. Pokiaľ by pravidelné  vyšetrenia prsníkov pomocou palpačného vyšetrenia, ultrazvukového vyšetrenia a mamografického  vyšetrenia – ako súčasti pravidelného preventívneho vyšetrenia l x ročne - nepreukázali  podozrenie na vznik nového tkaniva vo Vašich prsníkoch – je na mieste špecializované  vyšetrenia hormónov podštítnej žľazy.

   Pridať obrázok pridať link na obrázok

   Štatistiky

   • Aktívny
   • Zobrazenie1694 krat
   • Odpovedi1 odpoved
   Koncentrácia, stres 1 odpoved | 0 votes
   Osteoporóza 1 odpoved | 0 votes
   Nadmerné priberanie 1 odpoved | 0 votes
   Question and answer is powered by AnsPress

   Tu môžete položiť svoju otázku. Frekvencia pre odpovede je 7 dní.

   V období od septembra do februára odpovedá na vaše otázky:

   Danys-fotoMUDr. Tomáš DANYS, PhD., MPH

   Promoval na Lekárskej Fakulte UK v Bratislave v roku 1994, od promócie pracoval na Gynekologicko –pôrodníckej klinike FNsP Nové Zámky do roku 2005, odvtedy vedie svoje vlastné zdravotnícke zariadenie. Úspešne absolvoval špecializácie v odbore gynekológia a pôrodníctvo prvého aj druhého stupňa vrátane certifikátu z ultrazvukovej diagnostiky a subšpecializáciu v odbore gynekologická urológia. Doktorandské štúdium skončil získaním titulu PhD., trojročné špecializačné štúdium v odbore riadenie vo verejnom zdravotníctve ukočil získaním titulu MPH. Absolvoval viaceré odborné stáže na zahraničných klinikách (Veľká Británia, Holandsko, Česko), pravidelne publikuje v odborných aj lifestylových časopisoch, je členom komisie výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti a vedeckým sekretárom Sekcie gynekologickej urológie SGPS SLS.

   www.gyndanys.sk

   Generálny partner projektu

   aspen-logo-slovakia